Tomášek

Žijeme v malé vesničce na západě Čech, v okolí Přimdy. Bydlíme spolu s babičkou ve starém domě s velkou zahradou, máme drůbež, psa a jednoho koně. Tomášek byl sportovec, jezdil moc rád na kole a běhal, posiloval, hrál fotbal a od ledna 2023 začal s řecko- římským zápasem. Několikeré krvácení z nosu na přelomu ledna a února 2023 bylo jediným varováním, že by tohle aktivní a zdravé dítě mohlo mít nějaký zdravotní problém. Jak velký, to přesto nikoho z nás nenapadlo. Sedmého února se ráno normálně vypravoval do školy, a večer usínal v nemocnici s vážnou diagnózou, a čekaly ho operační zákroky na její upřesnění. Opakovaná biopsie a trepanobiopsie určily autoimunitní těžkou aplastickou anémii. Celé rodině se ten den radikálně změnil život. Mladší dcerka přerušila školní docházku, maminka s Tomáškem přebývají v nemocnici a tatínek s babičkou mají na starosti všechnu práci kolem domu a hospodářství, přičemž babička je pohybově omezená a tatínek přerušil živnost a nechal se zaměstnat ve třisměnném provozu, aby zajistil rodinu finančně lépe.
Tomášek podstupuje imunosupresivní léčbu. Pro transplantaci kostní dřeně zatím nemá vhodného dárce. Momentálně jsme ubytováni v Domě Ronalda McDonalda.
Ahoj Šárko.
Ještě jsem včera řešila, jestli vůbec něco objednávat, protože Tomášek zlobil jako čert a připadalo mi to hrozně nevychovné, řešit takový dar.
Romana mi promluvila do duše, takže jsem nakonec povolila. Do včerejška hrozně chtěl hrad lvího rytíře, ale dneska ho vyměnil za kamion s odtahovkou. Protože to teda Karolínku neoslovuje, mám odkazy dva a připadám si hrozně neskromně. Ten zámek by mohli stavět oba, protože Karolínka ho chce, ale bude s ním potřebovat pomoc zkušenějšího stavitele. A do odtahovky se Tomášek zamiloval na první pohled.
Každopádně moc děkuji.
Miluška
Dělá nám radost dělat radost 🙂 ať se stavba daří a přejeme brzké uzdravení!!
NF P3tule